Odkrywanie

Odkrywamy świat, bawimy się i doświadczamy

Odkrywanie

Odkrywamy świat, bawimy się i doświadczamy

Dla dzieci w wieku 6 i 7 lat
Zajęcia w ciągu roku 2 wykłady, 12 warsztatów

Dlaczego zęby wypadają? Jak zbudować wieżę najwyższą na świecie? Dlaczego wilki wyją? Jak krety radzą sobie pod ziemią?

Dzieci najchętniej uczą się tego, co je interesuje. Dlatego na każdych zajęciach Odkrywania odpowiadamy na pytania zadane przez dzieci, wychodząc z założenia, że ich naturalna ciekawość jest najlepszą motywacją do tego, żeby się uczyć.

Mózg najlepiej zapamiętuje to, co nowe i ciekawe. Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci opierają się na aktywnościach, które angażują dzieci do odkrywania praw rządzących światem. Wykładowcy zachęcają kilkuletnich studentów do samodzielnego eksperymentowania i rozwiązywania zadań, w przyjazny sposób towarzysząc im w odkryciach. Dzięki temu dzieci lepiej rozumieją fascynujące prawa nauki. Zajęcia odbywają się na uczelniach, w miejscach kultury, siedzibach nowoczesnych firm, a także w innych niedostępnych na co dzień miejscach. Prowadzą je naukowcy, artyści, dziennikarze, eksperci ze świata biznesu czy kultury.

Organizacja kierunku Odkrywanie w roku 2019/20

Program zajęć na kierunku Odkrywanie realizowany jest w dwóch grupach wiekowych - dla sześciolatków oraz dla siedmiolatków. Obie grupy wiekowe poznają takie same dziedziny nauki.

  • — każdy student musi zostać zapisany na poszczególne zajęcia elektronicznie poprzez panel rodzica,
  • — zajęcia odbywają się tylko w soboty,
  • — w trakcie trwania roku akademickiego rodzice sami ustalają harmonogram zajęć dziecka, wybierając dogodny termin i godzinę warsztatów spośród podanych,
  • wykłady organizowane są tylko w jednym terminie dla całego kierunku, do wyboru może pozostać jedynie godzina zajęć.