Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!

O studiach

Czym są zajęcia w soboty Uniwersytetu Dzieci?

Zajęcia w soboty są kierowane do dzieci w wieku 6-16 lat. Mają postać wykładów i warsztatów. Odbywają się głównie na uczelniach wyższych i są prowadzone przez naukowców, artystów, przedsiębiorców oraz ekspertów z różnych dziedzin.
Do tej pory, w naszych zajęciach uczestniczyło ponad 35 000 dzieci. Dzięki nim w aktywny i badawczy sposób odkrywały świat. Każdego roku organizujemy około 1 200 wykładów i warsztatów, które prowadzi ponad 600 naukowców.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Fundacją non-profit, która pozytywnie zmienia edukację! Od 2007 roku rozbudzamy dziecięcą ciekawość i upowszechniamy nowoczesne metody edukacji, wykraczając poza tradycyjne nauczanie. Działamy w dwóch obszarach: organizujemy sobotnie zajęcia z naukowcami w 4 miastach w Polsce (Uniwersytet Dzieci) oraz popularyzujemy w szkołach autorskie scenariusze lekcji (Uniwersytet Dzieci w Klasie).

Jak działamy?

Współpracujemy z największymi polskimi uczelniami. Dzieci uczestniczą w zajęciach w prestiżowych akademickich aulach czy nowoczesnych pracowniach i laboratoriach, oraz w firmach, muzeach, salach kinowych, halach sportowych oraz innych miejscach nauki i sztuki.

Podczas zajęć korzystamy z wypracowanej przez Fundację i naukowców metody pracy z dziećmi – Metody Pytań i Doświadczeń – opartej na naturalnej ciekawości dzieci. Zajęcia, które projektowane są w oparciu o metodę uczą stawiania pytań, samodzielnego myślenia, rozwijają ciekawość i umożliwiają rozwój kompetencji społecznych.

Gdzie jesteśmy?

Twórzmy razem edukację przyszłości!

Od początku funkcjonowania Uniwersytetu Dzieci wspieramy dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Rocznie przyznajemy im ponad 300 stypendiów. Twoja darowizna pozwoli rozwinąć pasje dzieci!

Wesprzyj nasz projekt
Przeprowadziliśmy ponad 6 500 fascynujących wykładów i warsztatów
uczestniczyło w nich ponad 35 000 dzieci
5 000 wolontariuszy zaangażowało się w naszą misję,
blisko 4 000 naukowców, ekspertów i edukatorów inspirowało naszych studentów do nauki i rozwoju.

Wasze opinie o nas

Emilia Skupień

Wykładowca Uniwersytetu Dzieci

Dzieci to przede wszystkim otwarty umysł i dużo ciekawych pytań. Podczas zajęć, poza poznawaniem głównego zagadnienia, dzieci uczą się współpracy, wykorzystywania prostych rzeczy do naukowych doświadczeń i są zachęcane do rozwijania swojej dziecięcej kreatywności. Moim zdaniem udział w zajęciach Uniwersytetu Dzieci otwiera wiele okien na fantastyczny świat nauki.

Jerzy

tata pięciorga dzieci - studentów Uniwersytetu Dzieci

Jako rodzic staram się zapewnić jak najlepszą przyszłość naszym dzieciom. Nie chcę narzucać dzieciom życiowych wyborów. Uważam, że one same powinny odkryć swoje pasje, a Uniwersytet Dzieci jest wręcz wymarzonym miejscem do tego.

Anna

mama Kacpra - studenta Uniwersytetu Dzieci

Uniwersytet Dzieci to wspaniała inicjatywa. Polecam ją zawsze wszystkim znajomym. Mój syn jest bardzo zadowolony z zajęć, bo wykraczają poza program zajęć szkolnych. Jeżeli ktoś chce rozwijać dziecko, to Uniwersytet Dzieci jest najlepszym miejscem.

Wiktoria

studentka Uniwersytetu Dzieci

Dowiedziałam się tu masy inspirujących rzeczy. Uniwersytet Dzieci pomógł mi w wielu dziedzinach. Dzięki niektórym zajęciom umiem pisać barwne opowiadania i wypracowania. Zajęcia informatyki nauczyły mnie kodowania.