Dzieci lubią ciasteczka! My też, dlatego wykorzystujemy je do zapamiętywania informacji o tym, jak korzystasz z serwisu, żeby lepiej go do Ciebie dostosowywać.

Rozumiem. Zamknij!
10 i 11 lat

Tematy

Spróbujmy zrozumieć świat
8 wykładów
12 warsztatów
Jakie znaczenie dla ludzkości miało wynalezienie szczepionek? Co się stanie, jak wyginą pszczoły? Dlaczego jedne państwa są biedne, a inne bogate?

Tematy to kierunek dla najmłodszych nastolatków. Dziecko w tym wieku już nie tylko doświadcza i poznaje otaczający je świat, ale zaczyna go również analizować - łączyć przyczyny ze skutkami i wyciągać wnioski. Na zajęciach studenci nie tylko zdobędą wiedzę z wielu dziedzin, ale nauczą się samodzielnie analizować zjawiska i problemy współczesnego świata.

W trakcie warsztatów dzieci uczą się procesu badawczego. Stawiają problemy, badają je za pomocą naukowych narzędzi, a następnie wyciągają wnioski. Prowadzący zachęca do dyskusji, pomaga w weryfikacji doświadczeń, omawia narzędzia i ich skuteczność. Uczy eksperymentować, pozwala studentom na błędy, bo mózg dziecka pracuje najlepiej wtedy, kiedy sam może poszukać nowych rozwiązań.

Zajęcia na kierunku Tematy składają się z bloków tematycznych poświęconych konkretnym dziedzinom wiedzy:
— Zdrowie,
— Przedsiębiorczość,
— Kultura i Sztuka
— Przyroda.

Organizacja zajęć na kierunku Tematy

Rok akademicki
I SEMESTR
II SEMESTR
Nauka
Sztuka
Technika
Świat
3 warsztaty
60 min
3 warsztaty
60 min
3 warsztaty
60 min
3 warsztaty
60 min
2 wykłady
45 min
2 wykłady
45 min
2 wykłady
45 min
2 wykłady
45 min
1 warsztaty kompetencyjne
60 min
1 warsztaty kompetencyjne
60 min
— każdy student musi zostać zapisany na poszczególne zajęcia poprzez panel rodzica,
— zajęcia odbywają się w soboty,
— w trakcie trwania roku akademickiego rodzice sami ustalają harmonogram zajęć dziecka, wybierając dogodny termin i godzinę warsztatów spośród podanych,
— wykłady odbędą się w formie online ze względu na bezpieczeństwo dzieci w pandemii.
— ze względów organizacyjnych studenci podzieleni są na grupy (A, B, C). W ciągu roku akademickiego nie ma możliwości zmiany grupy. Warsztaty w każdej grupie będą dotyczyły tych samych dziedzin nauki.

Plan zajęć

Wybierz miasto
Wybierz semestr
Wybierz grupę
blok / specjalizacja
zapisy
zajęcia