#MisjaRekrutacja

Wystartowała rekrutacja na Uniwersytet Dzieci!

2020-05-26
Twoje dziecko studentem? To możliwe! Zapraszamy na Uniwersytet Dzieci.

Rozpoczęliśmy rekrutację w Gdańsku, Poznaniu, Olsztynie, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Nasi studenci uczą się poprzez doświadczanie i przeprowadzają naukowe eksperymenty w ośrodkach naukowych i kulturalnych. Wykłady i warsztaty prowadzone są przez specjalistów - praktyków. Odbywają się w soboty i to rodzic decyduje o tym, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć jego dziecka.

Start Rakiety Uniwersytetu Dzieci - obejrzyj film!

Dokładnie 13 lat temu, w Dzień Matki, wystartowała rakieta Uniwersytetu Dzieci. Zorganizowaliśmy w Krakowie pierwszy wykład dla małych studentów „Czy zwierzęta mówią tylko w Wigilię?”. O wyobraźni, wiedzy i zdrowym rozsądku, wygłoszony przez prof. dr hab. Bartłomieja Dobroczyńskiego. Nie spodziewaliśmy się, że nasza misja rozwijania ciekawości wśród dzieci dotrze do tak wielu miast. A teraz? Działamy w 6 ośrodkach w Polsce i pokazujemy, że #PytanieJestDobre, a najskuteczniejsza forma zdobywania wiedzy to nauka poprzez doświadczenie! Zapraszamy małych i nieco większych naukowców na nasze interdyscyplinarne zajęcia!

GDAŃSK

Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim? Dlaczego rekinom nie rosną zęby? Skąd się bierze woda w kranie?

Uniwersytet Dzieci przybywa nad morze, by razem z Uniwersytetem Gdańskim rozwijać dziecięce pasje. Najbardziej skuteczną formą nauki jest nauka poprzez doświadczanie, dlatego zajęcia na Uniwersytecie Dzieci prowadzone są autorską Metodą Pytań i Doświadczeń. Studenci, podczas warsztatów, mają szansę zamienić się w małych naukowców i poznawać fascynujący świat nauki, pytając i eksperymentując.

Zapraszamy małych odkrywców z Trójmiasta na studia na kierunkach:

Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat).

POZNAŃ

Jak gotują chemicy? Co łączy raka, motyla i pająka? Dlaczego nasz organizm potrzebuje witamin?
To tylko niektóre tematy zajęć, w których od października będą uczestniczyli studenci Uniwersytetu Dzieci w Poznaniu.

Uniwersytet Dzieci w Poznaniu otwiera nowy kierunek: Mistrz i Uczeń dla dzieci w wieku 12-13 lat! Zapraszamy wszystkich nastolatków na wykłady i warsztaty pełne naukowych doświadczeń.

Zapraszamy na studia na  kierunkach:

Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat), Tematy (10-11 lat), Mistrz i Uczeń (12-13 lat).

WROCŁAW

Co się kryje w kropli wody? Czy bakterie mogą chorować? Dlaczego sport stał się podstawą w piramidzie żywienia?
Te i wiele innych warsztatów i wykładów czeka na studentów wrocławskiego Uniwersytetu Dzieci.

Zapraszamy na studia na  kierunkach:

Odkrywanie (6 -7 lat), Inspiracje (8 - 9 lat), Tematy (10 - 11 lat), Mistrz i Uczeń (12-13 lat), Nauka do kwadratu (14-16 lat).

OLSZTYN

Jak namalować abstrakcję? Ile mrówek mieszka w parku? Dlaczego lubimy słodycze?
Studenci Uniwersytetu Dzieci w Olsztynie znajdą odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań.

KRAKÓW

Czy w kuchni można stworzyć labolatorium? Jak świat widzą psy? Ile cukru jest w napojach?
Z tymi i wieloma innymi pytaniami zmierzą się studenci Uniwersytetu Dzieci w Krakowie.

WARSZAWA

Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy rośliny potrafią liczyć? Co to jest placebo?
Dowiedzą się dzieci z Warszawy, które będą uczestniczyły w zajęciach na Uniwersytecie Dzieci.

Zapraszamy na studia na  kierunkach:

#MisjaRekrutacja - jak zapisać dziecko na studia?

To dziecinnie proste! Rekrutacja odbywa się wyłącznie elektronicznie, poprzez założony wcześniej panel rodzica. Wszelkie informacje znajdziesz tutaj

Jeśli masz jakieś pytania - zapraszamy do kontaktu z dziekanatem bądź przesłania wiadomości na nasz facebookowy profil. Do usłyszenia!

#PodarujIndeks i wspieraj rozwój dzieci!

Zapraszamy również do wsparcia Funduszu Stypendialnego! Dzięki stypendiom dzieci w trudnej sytuacji życiowej mogą rozwijać swoje pasje na Uniwersytecie Dzieci. Włącz się i #PodarujIndeks!